Стале навчання

Шановні колеґи,

у цьому підрозділі додаватиму е-стежки до розміщених у світовому Павутинні книжок з вільних доступом, корисних для фахівців, що дотичні перинатології. Якщо Ви знаєте про подібні книжки з вільним доступом, дуже прошу мені надсилати стежки до них - розміщатиму тут для всіх відвідувачив.

  • "Біомеханізм пологів: дискретно-хвильова теорія", Сергій Воскресенський, Мінськ, 1996 (російською мовою) - книжка, що випередила Світ у розробках застосування діагностичного ультразвуку в пологах та в розумінні справжніх явищ, що лежать в основі пологів.
  • "Дитина у звичаях і віруваннях українського народу" - розділена на 5 частин pdf формату (1-ша частина, 2-га частина, 3-тя частина, 4-та частина, 5-та частина), Марко Грушевський, Київ, 2011 (перевидання, вперше ця книжка побачила світ у 1906) - книжка, про яку особисто Іван Франко казав: "..що ні в якім письменстві нема подібної книги з таким різнородним матеріалом...", "том пребагатої збірки матеріалу про дітей в українському селі: вірування й забобони, гігієна й спосіб виховання, забави й щоденні заняття, становище в родині і в громаді - все се просліджено від перших об'явів вагітности матері тиждень за тижнем, рік за роком аж до парубоцтва й дівочення". Дякувати за сканування цієї книжки слід нашого колеґу д-ра Сергія Бакшеєва, який організував цю роботу й надав зіскановану книжку для нашої е-сторінки.
  • Перша книжка на теренах Російської імперії щодо вагітних жінок та пологів, написана "отцом русского акушерства" (за версією радянських та російських фахівців), який насправді був українцем Нестором Максимовичем (народився 1744 року в селі Веприку на Полтавщині) і не мав жодного стосунку до терміну "акушерство", оскільки назва його праці була "ИСКУССТВО ПОВИВАНІЯ или НАУКА О БАБИЧЬЕМЪ ДѣЛѣ". Дякуємо за доступ до цього дійсного рарітету нашого колеґу д-ра Сергія Бакшеєва, який дав можливість зісканувати цю книжку й розмістив її на своїй е-сторінці. Цікаво й кумедно, що в сучасній Україні залишається досить поширеним  прізвище "Бабич", хоча саме слово чомусь припинило використовуватися, мабуть, після введення невідомим "героєм" Російської імперії термінів "акушерство" замість "повивання", "акушерка" замість "повитуха" та "гінеколог" замість "бабич" :)  До слову, "отец русской педиатрии" - теж українець Степан Хотовицький, народився 1796 року в селі Красилові на Волині :)
  • "Обстеження плода у першому триместрі вагітності", Francois Manson, Kathleen Comalli Dillon, оприлюднено в Україні українським перекладом у 2006 році
  • "Всеосяжний підручник щодо післяродової кровотечи. Незамінний клінічний довідник ефективного ведення. 2-ге видання." / "A Comprehensive Textbook of Postpartum Hemorrhage. An essential clinical reference for Effective Management. 2nd Edition. Edited by Sir Sabaratnam Arulkumaran, Mahantesh Karoshi, Louis G.Keith, Andre B. Lalonde and Christofer B-Lynch. Published by Sapiens Publishing Ltd, London, UK, 2012" - доступно для вільного користування. Про вільний доступ до цієї вкрай важливої для збереження життів породіль книжки ми дізналися завдяки публікації "Ведення десяти типових небезпечних для життя сценаріїв, пов'язаних із післяпологовою кровотечею" у 6(45) числі за 2013 рік відомого медичного часопису "З турботою про жінку" - стор. 39-41 платного додатку