FMF свідоцтваДиплом з медицини плода
Практика медицини плода має серйозні наслідки не тільки для окремої сім'ї, а й для суспільства в цілому. Існують навчальні програми для спеціалізації з медицини матері і плода в США, Об'єднаному Королівстві, Австралії та Канаді. Тим не менш, кількість їх обмежена, і ці програми не призначені для задоволення зростаючого в усьому світі попиту на фахівців.
Запроваджуючи Диплом з медицини плода, ми прагнемо розвивати існуючі програми спеціалізації та підвищувати стандарти навчання на міжнародному рівні.
Вимоги
Диплом з медицини плода буде присуджено кандидатам, які успішно пройшли фахове теоретичне й практичне навчання щонайменше протягом 2 років у визнаному центрі матері і плода.
Стажери матимуть заповнити журнал-книгу, щоб продемонструвати коло проведених станів, і повинні будуть отримати рекомендацію програмного директора центру, в якому вони пройшли навчання.
Навчання
Практична складова Диплому з медицини плода є структурованою програмою навчання на повний робочий день, яка призначена для діагностики та лікування всього спектру порушень стану плода та ускладнень вагітності.
Здобувачі мають досягти високого рівня спроможності в клінічному веденні вагітностей високого ризику; в ультразвуковій діагностиці та у веденні анатомічних і функціональних порушень плода, допплерівській оцінці маткового і плодового кровотоку; амніоцентезі, біопсії торочкової оболонки та кордоцентезі.
Міжнародний Комітет Освіти розглядатиме заявки на акредитацію від відділів медицини матері і плода з активними науково-дослідницькими програми і клінічним навантаженням, що є достатнім для стажера для високої ймовірності зустрітись із більшістю станів плода та методами діагностики і лікування плода. Такі осередки мають бути у складі лікарень або входити до установ із положничою службою за умов великої частки перинатальних пацієнтів високого ризику, а також наявності інтенсивного догляду новонароджених, неонатальної хірургії, перинатальної патологоанатомічної та генетичної служб.
Потрібні знання
Здобувачі мають володіти добрими знаннями і розумінням наступного:
Розвиток плода
Ембріологія, включаючи нормальний й аномальний розвиток, соноембріологія основних систем. Тератогенність, включаючи механізми та засоби.
Генетика
Типи спадковості, синдромологія, молекулярна генетика та генна терапія, цитогенетика (традиційна і молекулярна), передімплантаційна діагностика, генетичне консультування.
Вади розвитку плода
Ультразвукові особливості, допологове і післяпологове ведення, а також прогноз вад розвитку головного та спинного мозку, обличчя, серця і великих судин, легенів, діафраґми, шлунково-кишкового та сечостатевого трактів, стінки живота й кістяка плода. Хромосомні аномалії, включно з епідеміологією, наслідками та просівними ультразвуковими й біохімічними просівними дослідження, аналізом позаклітинного ДНК в материнській крові.
Діагностичні втручання
Показання, ризики та способи амніоцентезу, біопсії торочкової оболонки та кордоцентезу.
Лікування плода
Тваринні моделі, медикаментозне лікування (трансплацентарне і плодове), внутрішньоматкова хірургія (відкрита, ляпароскопічна і під контролем ультразвуку). Патофізіологія, оцінка та ведення еритроцитарної ізоіммунізації й аллоімунної тромбоцитопенії, одноторочкових (monochorionic) двієнь, діафраґмальної кили, водянки плода й обструктивної уропатії.
Фізіологія матері і плода
Фізіологічне пристосування матері до вагітності, включаючи серцево-судинні, дихальні, ниркові, ендокринні, гематологічні та поживні зміни. Фізіологія ложиська (placentae) при нормальній та патологічній вагітності, включаючи анатомію і структуру розвитку, обмін речовин, ендокринну функцію і переніс. Оплоднева (amniotic) рідина, включаючи походження, склад і регулювання. Фізіологія плода при нормальній і патологічній вагітностях, включаючи плодову біохімію, гематологію, ендокринологію та імунологію, регулювання кислотно-лужного балансу, поведінку плода і біофізичний профіль.
Перинатальна патологія
Перинатальна смерть і гістологічне дослідження плаценти. Використання МРТ та мінімально-інвазивних постмортальних досліджень.
Неонатологія
Основна оцінка та реанімація, інтенсивний догляд, вентиляція та годування, затримка розвитку, макросомія, інфекція, мозкові крововиливи, перивентрикулярна лейкомаляція, ентероколіт, виживання й інвалідизація, передбачення інвалідизації.
Передчасні пологи
Маткова активність (включаючи анатомію, фізіологію, молекулярну біологію), патофізіологія, наслідки, просівні обстеження, запобігання, діагностика, оцінка та ведення.
Порушена плацентація
Затримки росту плода, прееклямпсія та втрата плода. Патофізіологія, наслідки, просівні обстеження, запобігання, діагностика, оцінка та ведення.
Медичні порушення
Цукриця (Diabetes mellitus), аутоімунні захворювання, включаючи системний червоний вовчак та антифосфоліпідні антитіла, серцево-судинні, легеневі, ниркові, печінкові, гематологічні, пухлинні захворювання. Патофізіологія, наслідки, просівні обстеження, запобігання, діагностика, оцінка та ведення.
Інфекції
Токсоплазмоз, цитомегаловірус, червона висипка, вірус імунодефіциту людини, гепатит, вітряна віспа, Коксакі, парвовірус В19, Listeria. Патофізіологія, наслідки, просівні обстеження, запобігання, діагностика, оцінка та ведення.
Багатоплодова вагітність
Епідеміологія, патофізіологія, торочковість (chorionicity), розбіжність за вадами, розвитком або загибеллю, синдром близнюкового перетікання, допологова діагностика, оцінка та спостереження, редукція багатоплодової вагітності.
Наслідки для людини і суспільства
Етика, право, психологія, соціологія, політика, економіка.
Методологія досліджень
Медична статистика та епідеміологія. Проведення пошуку літератури та узагальнення знахідок, планування науково-дослідного проекту, написання заявки до установи, що надає грант, та комітету з етики досліджень, комп'ютеризація, статистичний аналіз та тлумачення даних і написання аудиторського звіту наукових статей та дисертації.
Організація і керування службою медицини плода
Структуроване навчання, клінічні протоколи, форми згоди, дослідження проти аудиту в клінічній практиці, примітки пацієнтів, консультування, комп'ютеризація.
Заявка на отримання Диплому з медицини плода
Будь ласка, надсилайте Ваше curriculum vitae, журнал і рекомендаційний лист від директора навчання на адресу fmfeducation@fetalmedicine.com
Важливо перед поданням заявки одержати усі свідоцтва спроможности